Profil školy

Základná škola s materskou školou Hromoš je neplnoorganizovaná (jednotriedna) štátna škola ročníkov 1.- 4. a vyučovacím jazykom slovenským. Je umiestnená v strede malebnej obce a navštevujú ju deti z danej obce. Škola je s právnou subjektivitou a zriaďovateľom je Obec Hromoš. Škola zlučuje základnú školu, materskú školu a školskú jedáleň. Má 8 zamestnancov, piatich pedagogických a troch nepedagogických. Materská škola pozostáva taktiež z jednej triedy, ktorú navštevuje 11 detí vo veku od  2,5 až 6 rokov. Priama a nepriama výchovná činnosť prebieha na poschodí v jednej triede. V materskej škole pracujú dvaja pedagógovia. V základnej škole vyučujú traja pedagogickí zamestnanci a dvaja z nich vyučujú Náboženskú výchovu externe. Vyučovanie žiakov prebieha v učebni na prízemí a tá slúži aj ako špeciálna učebňa s počítačovou technikou a interaktívnou tabuľou, ktorú škola získala za účasť v projekte Modernizácia vzdelávacieho procesu.

Hromoš č.29